top of page
Objednávky

SVATBY

Nechte se hýčkat a oslavte svůj den D elegantně a bez starostí v historické budově uprostřed Olomouce.

O nezapomenutelnou atmosféru se postará unikátní architektura ve spojení se špičkovou gastronomií, a náš koordinátorský tým zařídí vše ostatní. Nabízíme svatby na klíč dle vašeho přání a s radostí tak zvládneme připravit vše - od servírované svatební hostiny, přes tvorbu svatebního dortu a sladkého repertoáru od našeho cukrářského týmu, až po dechberoucí květinovou výzdobu. A to vše i  mimo naše prostory.

Váš magický den s vámi doladíme do posledních detailů.

PROSTORY

TERASA

Kopie souboru 2023-05-20-VERONIKA-AIDEN-WEDDING-0731.jpg

RESTAURACE

Nadvori1_svatba_edited_edited.png

NÁDVOŘÍ

Salonek_svatby_edited.jpg

SALÓNEK

Celá prostorová koncepce Long Story Short vznikla od nuly, včetně veškerého vybavení a výtvarného řešení. Hlavní myšlenkou bylo podtrhnout historický genius loci bývalé vojenské pekárny a citlivými úpravami ho obohatit o současný design. Na podobě konceptu pracovala interiérová designérka a scénografka Denisa Strmisková. 

Pro konání vaší svatby si můžete vybrat hned z několika prostorů, které budou nejvíce vyhovovat vaší představě. Své ANO si tak můžete říct pod širým nebem na našem nádvoří či horní terase, uspořádat veselku v restauraci s nádvořím, přespat v našem designovém hostelu anebo si dát komorní svatební oběd v našem salonku.

GASTRONOMIE

Náš kuchařský tým je známý svou nápaditosti, vyniká jedinečnou tvorbou nabídky jídel, ale i nadčasovým talířovým designem. Menu vychází z moderní české kuchyně, jejíž základem jsou poctivé a sezónní suroviny, které odebíráme převážně z lokálních zdrojů počínaje masem až po zeleninu.

 

Pro váš svatební den rádi ztvárníme tradiční svatební pokrmy ve formě obědů, večeří či snacků v servírované či rautové podobě, nebo také externí catering. Pro každou svatební sezónu připravujeme vzorová menu, ze kterých si můžete vybrat, ale nebráníme se ani vytvoření svatebního menu na přání.

SVATEBNÍ DORT A DEZERTY

Long Story Short se pyšní i svou vlastní pekárnou a cukrárnou. Ať už potřebujete upéct svatební koláčky nebo svatební dort, náš profesionální tým je vám k službám.

Kromě dortu, který si snoubenci mohou sestavit dle vlastního výběru nebo si zvolit z nejoblíbenějších kombinací korpusů a krémů, pro vás rádi vytvoříme i nejrůznější jednoporcové dezerty, ze kterých vytvoříme tzv. candy bar. Jak takové dezerty vypadají můžete prozkoumat v aktuální nabídce naší cukrárny.

OBŘAD A VÝZDOBA

Svatba na nádvoří historické budovy má své jedinečné kouzlo. Pokud snoubenci nemají svatební obřad v kostele či na radnici, tak jejich kroky směřují právě sem. Obřadní místo je vybaveno slavobránou, židlemi pro hosty a hudebním ozvučením či osvětlením. V případě nepříznivého počasí je k dispozici beduínský stan.

 

I přesto, že náš prostor je designován spíše minimalisticky a sluší mu střídmá výzdoba, o dekorace se rádi postaráme vždy dle vašeho vkusu a celkového stylu vaší svatby. Nejraději pro dekorace využíváme květinovou výzdobu, která unikátnímu interiéru Long Story Short sluší nejvíc a o kterou se stará naše dvorní květinářka. Ta dle přání snoubenců vykouzlí nádhernou výzdobu jak pro dekoraci stolů, tak prostoru jako takového.

UBYTOVÁNÍ

Během svatebních oslav se můžete ubytovat v našem designovém hostelu. Ten nabízí ubytování v privátních i sdílených pokojích o celkové kapacitě 56 lůžek, které si můžete vybrat a nakombinovat dle potřeby. Pokoj “The Big One” je náš nejluxusnější a pro svatební noc ho rezervujeme vždy pro snoubence - novomanžele.

Pro ubytování ve zbývajících pokojích poskytujeme pro svatební hosty slevu 20 % z ubytovacích cen uvedených na našich webových stránkách.

SVATBY NA KLÍČ

Nejen svatební den, ale i přípravy obnáší spoustu témat, otázek a rozhodnutí, které snoubenci prožívají poprvé a naposledy. Nechte se přípravami provést našim týmem, který se o vaši svatbu postará od A do Z. Na osobních schůzkách s vámi rádi prokonzultujeme možnosti dle vašich představ, rádi vám doporučíme lokální dodavatele a domluvíme vám svatební den tak, abyste se o nic nemuseli starat.

Harmonogram, svatební menu, drinky a dezerty, instalace výzdoby nebo zábava. Ve svatební den pečujeme o vás i vaše hosty tak, abyste si svatbu užili naplno, bez starostí a stresu.

CATERING

Pokud plánujete oslavit svůj den D na jiném místě než v Long Story Short, ale rádi byste si pochutnali na našich jídlech, rádi vám je zprostředkujeme. Pro váš svatební den připravíme servírované či rautové menu, svatební dort i dezerty. 

bottom of page